İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Verdiği sözü tutmayın firmayı şikayet etme.

İnternette aldığınız hizmet veya ürün’ü, tanıttığı gibi sizlere vermeyen yarım veren firma,şirket,kişi parayı ödedikten sonra sizi oyalayan vermeyen firmalar için yasal işlem başlatmanız mümkünüdür.

Bunun için farklı farklı yöntemleri mevcuttur.

İlk olarak btk( Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Bundan sonra “btk” olarak yazılacaktır.) Türkiye ile ilgilenen düzenleme sağlayan yasakları açıkları getiren bir kuruluş. Kuruluş tarihi: 29 Ocak 2000 Genellikle internet üzerinden elle tutulamıyacak şeyler alma ve mobil veya sabit internet şikayetlerinin iletirdiği bir platform.Btk bügüne kadar 1000’lerce kişiyi mutlu etmiş iken bazı şikayetçiler umduğunu bulamıyor.İnternette gezinen btk hakkındaki yorumlar ise btk işlerini yapmıyor adeta sadece şikayetimizi iletip cevabımızı veriyorlar oluyor. Bundan daha bir etkili yöntem ise hiç üşenmeden gidiceğiniz yer:

Siber suçlarla mücadele

Evet şimdi mağduriyetinizi burdan gideriyoruz,Elinize dekont çıktıları,konuşma çıktıları (whatsapp,sms,canlı destek,destek)Eğerki normal bir karakola gider iseniz sizi siber suçlar karakoluna gönderecektir.Siber suçlara gidip ilgili bilgileri ve belgeleri verdikten sonra genellikle bu sahıslar telefon numaralarında bulunur. Mutlaka telefon numaralarına ulaşmaya çalışın.Tabi telefon numaralarına ulaşmanız adama tamamen ulaşmanız anlamına gelmez, çünkü genellikle başkalarının adına olan telefon numaralarını kullanırlar.Delilleri ve telefon numarası tammalandıktan sonra şikayette bulunun ifadenizi kısa ve öz bir biçimde belirtin.

Bütün koşullar tamamlandıktan sonra yapmanız gereken tek şek beklemek 15-30 gün arasında size tekrardan evrak gelecektir sonuç ile alakalı.Sonrasıda uzlaşma siz o adamla uzlaştıktan sonra paranızı aldıktan sonra otomatik şikayetiniz geri çekiliyor fakat o adamın yaptığı yanına kar kalmıyor, daha sonrasında ise devlet tekrardan ona dava açıyor, suçu işlediği için ondan kurtulamıyor bu seferde.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir