İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Valize Konulması Gerekenler

Bir seyahate çıkmadan önce bavul hazırlamak olmazsa olmazlardan biridir. Çünkü seyahatte bazı eşyalara ve hiç düşünmediğimiz bir malzemeye ihtiyaç duyabiliriz. Geziye çıkarken hazırlık nasıl yapılır? Bavula ne konulur? Eşyalar nasıl seçilmelidir? Seçeceğimiz her eşyanın yapacağımız seyahatle ilgisi vardır. Önce gezimizin ne olduğuna göre seçim yapmalıyız. İş gezisi mi tatil mi? Yıllık tatilse köye mi tatile gideceğiz yoksa tatil beldelerine mi? Konulacak eşyaları bazı başlıklar altında toplanmalıdır:

 1-Dışarıdaki Giyilecek Elbiseler

 İş gezisi ise takım elbise, kravat, pantolon gibi kıyafetler olmazsa olmazdır. Alacağımız takım elbiselerin açık renkler olması karşımızdakine bizi daha şık ve zarif göstererek rakiplerimiz varsa onların önüne geçmemizi sağlayacaktır. Kravatın da takımla uyumlu olması gerekir ve dikkat edilmelidir. Takıma uygun gömlek olabilir ancak daha şık olmak istiyorsak ki isteriz beyaz gömlek tercih edilmelidir. Bunun yanında akşamları ve sabahları yemekte kahvaltıda giymek için veya yürüyüşe spora giderken giymek üzere eşofman eğer yazsa şort, tişört tarzı giyecekler de yanımızda bulunmalıdır. Ne olur ne olmaz diye daha kalın kazak, yelek, hırka gibi kıyafetlerimiz de yanımızda olmalıdır.

 2- İçeride Giyeceklerimiz

 Öncelikle yatarken giyilecek pijama takımı veya şort, tişört tercih ediyorsak dışarıda giydiğimizden farklı olarak yanımızda bulunmalıdır. Sonra ve en önemlisi iç çamaşırıdır. Külot, atlet gibi giyeceklerden seyahatte kalacağımız süreye göre her güne birer adet düşecek şekilde yanımıza almalıyız. Banyoda ihtiyaç duyacağımız banyo havlusu, baş havlusu, ayak havlusu ve yüz havlusu da tercih edilebilir. Terlik de almamız gerekenler arasındadır. Her ne kadar otellerde kalacak olsak da eğer titiz biriysek o ürünleri kullanmak istemeyebiliriz.

 3- Orada İhtiyaç Duyacağımız Eşya ve Nesneler

 Akşamları veya yatak odasında zaman geçirirken okumak üzere değişik türlerde kitaplar olmalıdır. Öykü, roman, şiir, deneme tarzı birer kitap yanımıza almalıyız. Diş fırçası macunu, şampuan, krem gibi ihtiyaç duyacağımız diğer kişisel bakım ürünleri de almamız gerekenler arasındadır. Islak mendil, normal mendil, kulak kürdanı, kürdan, diş ipi de ihtiyaç duyacağımız eşyalar arasındadır. Erkeklerde tıraş olmak için jilet, tıraş köpüğü, tıraş jeli gibi ürünler yanımıza almalıyız. Kadınlar ise fondöten, rimel, ruj, aseton, yüz temizleyici ürünler yanlarına almalıdırlar. Saç taramak için tarak veya jöle gibi ürünler kullanıyorsak onları da temin etmek gerekir. Saçları ıslak kaldığında hasta olanlar yani sinüzit gibi hastalığı bulunanlar saç kurutma makinesi almayı ihmal etmemelidirler. Aksi takdirde bazı sağlık sorunları yaşamamız kaçınılmazdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.