İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Üniversiteye Başlayacaklara Tavsiyeler.

Konuşkan biri olmayı unutmayın. Yoksa okul boyunca sessiz ve arka sırada hayatını geçiren bir öğrenci olarak devam ettirebilirsiniz.

Hemen gitar çalmayı öğrenmeyin. Bu size karizma katmaz, yeni ve güncellenen hayat tarzları sokaklarda, bahçelerde , okul kampüslerinde ve benzeri yerlerde artık erkek ve kızlar olmak üzere hekesin düşüncei bu yönde ilerlemeye başladı -Düşüyomu abi – Direk herkesin aklına bu düşünce geldiği için gitar öğrenme hevesiniz var ise bunu bu alanlarda kullanmamanız tavsiye etmiyoruz.

“Okulu bitir işin hazır” diyen amcalara, dayılara güvenmeyin 3.Önce bi hazırlığı geçin ondan sonra facebook okul bilgilerinizi güncelleyin.

Üniversitede kızlar teklif ediyor sözünü unutun. Kızlar size niye teklif etsin sizden bir etkileşim görmedikleri ve muhammetiniz sarmadığı sürece sizlere yaklaşmaz bile. Sizin Çekmeniz gerekecektir. Yoksa kampüste yürüken kızla çarpışıp yüz yüze kitap toplama hikayeleri yalan.:(

 Okurken bu bölümü bitirip başka meslek yaparım demeyin adam gibi bölümünüzü okuyun. Bu demek olyorki herhangi bir bölüm okumak için okumayayın. İşinizle alakalı bir yer okuyun, ha diyorsanız ki ben ortam için okuyacağım ailemi zora sokaçağım diyorsanız ozaman geçmiş olsun boşa giden seneler ve paralar.

Şimdiden makarna ve yumurta yemeyi birakın nasıl olsa bol bol yiyeceksiniz.

Vizeler önemli değil önemli olan finaller diyen büyükleriniz olacaktır.Kanmayın.
Tabiki finaller daha önemli oluyor her ünide ama vize %40 etkileyen bir not potansiyeline sahiptir vizeler sayesinde sınıfta kalanlar çok fazla.

Not tutan adamları gözünüze kestirin sınavlara 3 hafta kala hallerini hatırlarını sorun. Bakın yakınlaşın ortamınıza çekil yalvarın sigara alın bu arkadaşlara sizlere fazlaca yararı olacaktır.

Lisede yasaktı diye saçınızı sakalınızı uzatıp dağ adamına dönmeyin.


Okurken çalışmaya ne dersiniz.

Maddi durumunuz iyiyse bile bunu istiyeceksiniz. çünkü etrafınızdaki çevreniz ve arkadaşlarınız mutlaka biryelerde iş üstünde olacaklardır.Tabiki bunun bir kaç aşaması var, dersleriniz yoğun değil ise Hafta sonları boş oluryorsanız kaçırılmaz bir fırsat sizler için. Düşünsenize yeni ortamlar yeni hikayeler ve para.

İlk başlarda sıkılacağınızı biliyoruz. Sizin için yapabiliceğiniz bir kaç birşey derledik.

-Diksiyon kursu
-İngilizce Kursu
-Bilgisayar Kursu  gibi…
-Bölümünüzle alakalı bir kurs ya da
-Hobi için kurslar da olabilir.

Seminerlere, Konferanslara katılın.

Blog ya da Youtube Kanalı Açabilirsiniz. 
Eğer ciddiye alarak bu mecraları kullanırsanız iş için size kapılar açabileceği gibi para da
kazanmanız muhtemel olacak. Eğer ben öğrenci olsaydım bölümümle ilgili bir konuda blog açardım.Ciddiyetle bu işe sarılırdım.  Bu mecralar hem kendinizi geliştirmek adına size çok şey katacak, hem de iş için size refarans  olacaktır.

Bol Bol Kitap Okuyun.
Okul bittiğinde kitap okumak için yeterince zaman bulamayabilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.