İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tiktok nedir ve nasıl para kazanılır

Tiktok nedir ?

Tiktok uygulamasının eski adı muscly’di ozamanlar çok bir popülaritesi yoktu.Daha sonra adı tiktok olarak kullanıma açıldı.Tiktok bizlere aslında daha önceden’de var olan bir uygulamayı vine’yi hatırlattı.Çünkü Tiktokta’da aynı şekilde kısa videolar paylaşarak kitle elde ediliyor. Fakatak vine’ye barkara tiktok’un daha çok kitlesi olduğu söylenebilir.

gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir.

Tiktoktan para kazanılır

kazanmak için yapılması gerekn ve kazanılılabilirmi ?

Evet Tiktok üzerinden bazı para kazanma yöntemleri var, nasıl para kazanılır ? ama youtubede olduğu gibi video yükleyip reklamlar ile para kazanamıyorsunuz.Onun yerine markalarla iletişim haline geçerek, sponsorlu videolar çekere reklam alabiliyorsunuz ve para kazanabiliyorsunuz.Bu kadar büyük bir kitle Tiktok’ta olduğu için bazı büyük markalar, firmalar Tiktok’taki kullanıcılara reklam verdirtiyor. Daha doğrusu olucak olur ise belli bir kitleye ulaşmış insanların videolarına sponsor oluyorlar ve belli bir para ödüyorlar.Aynı instagramdaki bloggerlerin aldığı reklam gibi düşünülebilir.Böylelikle para kazanmak mümkün. Tiktoktan para kazanabilmek için ilk seçeneğimiz sponsor bulmak ama 5-10 bin arası takipçiniz var ise  bu kitle sponsor reklam verenler için uygun bir kitle değil.Eğerki 80-100 Bin arası kitleniz takipçiniz var ise sponsor bularak ve videolarınıza reklam yerleştirerek para kazanabilirsiniz.Peki Tiktok’taki videolar youtubedeki gibi uzun değil bunlara nasıl bir reklam koyulabilir? Örneğin instagramda sıkça karşılaşılanlardan ayakkabı reklamı,saat,makyaj malzemesi, bunun gibi sponsorluklar alınabilir.Kitleniz 100 binden yukarı ise sadece size ürün göndermiyorlar.Ürünün yanında size parada veriyorlar bu şekilde tiktok üzerinden para kazanılmıi oluyor.Tabi ilk başlarda belirtiğimiz gibi doğrudan bir para kazanma özelliği Tiktok’ta yok.Youtube gibi videonuzu izleterek para kazanmıyorsunuz.Fakat dolaylı yoldan para kazanıyorsunuz.Çok fazla like, takipçi olur ise zaten reklam verenler sizi bulucaktır merak etmeyin.

2. Yöntem birazdaha dolaylı yoldan, Tiktok’ta bilindiği üzere bir hesaba girildiği zaman hesabın yanında instagram hesabı da oluyor. O butona tıklandığında doğrudan instagram hesabına yönlerndirme oluyor.İnsanların çoğuda Tiktok’tan fenomen olmuş olanların çoğu, youtube hesaplarını, instagram hesaplarını oradan boostlamaya çalışıyorlar yani Tiktok uygulamasını kullanarak diğer platformdada kitle çekme çalışılıyor. Nedeni instagramda bir kitlesi olursa oradan da reklam alabilicek reklam paraları ile kazanabilicek.Tiktok fenomeni olunduktan sonra yapıcağınız ilk şey insatagram hesabınızı büyültmek yotube hesabınızı büyültmek.Yani anlatılan gibi zincirleme bir şekilde 3 hesap kasarak 3 hesaptan’da güzel paralar kazanabiliceksiniz.

3. Yöntem

Bizlerin instagramda’da kullandığı etiketler, peki biz bu etiketleri kullanaraknasıl para kazanacağız? Biraz saçma gibi gözükebilir fakat biraz derin düşündüğümüzde olayı tam olarak kavrayacaksınız.Tiktok’a yeni başlayanlar popüler etiket kullandığı zaman, diğer kullanıcılar etiketlere tıkladığında sizin videolarınızıda izlemiş olucak. Bu şekilde sizin hesabını bir tık üste olucak.Ve o şekilde daha fazla kullanıcıyı kendinize çekmiş olucaksınız.Hesabınızın bir kitlesi olduğu için gine aynı şekilde reklam almış olacaksınız.Aslında bu bir ilk adım tiktok hesabı açıldığı zaman popüler erişim için popüler etiketler kullanılmalıdır.

Böylelikle sizden reklam satın alarak önce e-posta yolu ile ulaşmayı deneyecektir. Bu sebeple e-posta’nızı açık olarak paylaşın.Diğer iletişim bilgilerinin ekleyin. tik tok fenomeni olup. tik tok’tan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.