İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tasarruf Ettiren 7 Eşya

Herşeyin bir fiyati ve değeri vardır, Bazen başlangıçta daha fazla para haracamak uzun vadede ciddi oranda tasarruf sağlayabilir.İşte bunları uygulayabileceğinizin bir listesi.

1.Termostatik duş başlığı

Sıradan bir duş başlığı alabileceğinizin 3 4 katına termostatik duş başlığına vermenizin israf olmadığın kesin, bu duş başlıkları size yıllık yüzlerce liralık tasarruf sağlayabilir, çünkü suyun sıcaklığını ayarlamaya çalıştığınız zamanı harcamassınız. İnternette tam olarak ne kadar para tasarruf edeceğinizi hesaplayan araçlar var. Aileniz ne kadar kalabalık ise kazancınızda o kadar çok oluyor. Üstelik sabunlanırken suyu kapatabilirsiniz ve açtığınızda tam olarak istediğiniz sıcaklıkta olur.Buz gibi suyu köpükler altınta sıcaklık ayarı yapmaya çalışmassınız.

2.Su tasarruflu duş başlığı

Normal bir  duş başlığı yıkanmak için ihtiyacınız olan sudan daha fazlasını verir.Suyu verimli kullanan başlıksa su ısıtıcınızdan her 7 dakikalık duş başına 25 litre daha az su geçmesini sağlar.Buda yıllık 9.125 litere demektir, aynı zamanda daha az su ısıttığınız için hem sudan hemde enerjiden tasarruf edersiniz.Böylece bu duş başlığı kendi fiyatını 10 ayda çıkaracaktır.

3.Derin Dondurucu

Mutfağınıza bir derin dondrucu almak hem para hemde alan kaybı gibi görünebilir ama size depolama imkanı sağlar ve tasarruf edersiniz. Marketler uzun süre saklanabilen donmuş gıdalarda sık sık avantajlı kampanyalar yapar, bütün yıl vitamine ihtiyacınız var ama sezonu geçmiş şekillikler çok daha pahalı olur. Somun balığını mevsiminde iki kat daha ucuza alabilirsiniz. Derin dondurucular buz dolabından daha pahalı değiller ve doğru kullanıldıklarında aynı enerji harcıyorlar. Derin dondurucunuz 3 yılda kendi parasını çıkarıcaktır.

4.Vakum Makinası

Gereğinden fazla yemek pişirip daha önce hiç çöpe attınızmı ? Çoğu kişinin gereksiz masraf olarak gördüğü vakum makinesi, poşet yada kaptaki havayı vakumlayıp yemeğin daha fazla taze kalmasını sağlıyor.Üstelik bunlar derin dondurucuda saklamak için’de kullanılıyor.

5.İndiksüyonlu Ocak

İndiksüyonlu ocak aynı markanın elektirikli ocaklarından iki kat daha pahalıdır, ama bu ocakların en güzel yanı çok yüksek verimle çalışmalarıdır.Elektirik gücü araştırma ensitüsüne göre harcadıkları enerjinin %90 yemeğinizi ısıtmak için kullanılıyor. Elektirikli ocaklarda bu oran %70 iken gazlı ocaklarda verim %40 enerji tüketimi azalıyor aynı zamanda indüksüyonlu ocaklar üzerine bir şey koymadığınız sürece çalışmıyor. Açık kalıp boşa enerji harcamıcaktır.Yüzeyı ısınmaz.

6.Mevsime uygun lastik

Lastik değiştirme ücretlerine rağmen, mevsimlik lastikler size 4 mevsim lastiklerden daha ucuza mal olucak. Çünkü genel kullanım için olan lastiklerin direnci daha düşüktür.En çok kazancı ise arabanızın güvenliğini arttırarak sağlıyorsunuz. Hava -10  dereceden soğuksa lastikler katılaşıyor ve arabanızın yol tutuşu azaldığı için kontrolünü kaybedebiliyorsunuz.

7.Spor Aletleri

Eğer düzenli olarak spor salonuna gidiyorsunuz ve üyeliğiniz pahali ise, evinizde kendi spor salonunuzu kurabilirsiniz.

Çokta pahalı olmayan birkaç ekipman alırsanız uzun vadede çok iyi tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sadece gerçekten kullandığınız aletleri kullanmaya özen gösterin. Sırf indirimde diye satın almayın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.