İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SEO Nedir? (40+ SEO Uzmanı tarafından tanımlandı)

SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Çoğu insan için, işlerinin başarısı söz konusu olduğunda, eşit parçalara soğuk ter ve vahşi umutlar getiren üç küçük kelime.

Seo dendiğinde iyi bilinir bunlar.

Web sitenizi 1. sıradaki Google’da sıralayın!

Büyük arama trafiği ve pasif maruz kalma elde edin!

Süper kar’lar elde edin !                    

Ancak birçok yeni başlayanlar için SEO yolculukları daha başlamadan sona eriyor. Beyaz şapka, siyah şapkaya karşı mı? Site denetimleri? Backlink profilleri? URL Derecelendirme ve Anahtar Kelime Zorluğu? Hayır, teşekkürler – bazı Facebook sayfalarında “reklam”seçeneğini kullanacağım(Demeyin Bunu). Daha tecrübeli pazarlamacılara gelince, en yüksek hızda hareket eden bir sektöre ayak uydurma mücadelesi gerçektir. Bir sonraki Google algoritması güncellemesi organik trafiğimi etkiliyorsa? Şimdi kullandığım taktikler üç yıl boyunca geçerli olacak mı? Neye odaklanmalıyım?Bu soruların Hepsini yanıtlayacağız. Yazı boyunca bir yerlerde hepimiz aynı soruyu soracağız: Gerçekten SEO nedir? Ve hepsi buna değer mi?

Uzmanlara soralım.

Bir SEO blogu kullanıyoruz ve yayınlarımıza objektif, veri odaklı bir yaklaşımla gurur duyuyoruz. Bu yüzden, kendi tanımımızla gelmekten daha iyi bir şeyler yapmaya karar verdik: SEO endüstrisindeki en iyi fikirlere ulaştık ve bu nihai “SEO Nedir?” Yazısını kitleye ulaştırdık. 40+ yanıtı inceledikten sonra, çoğu tanımın üç kategoriye girdiğini gördüm:

SEO odaklı (16)
Kullanıcı odaklı(16)
Daha büyük strateji odaklı(14)
Aslında neredeyse eşit bir karışım.
Elbette, bu yazının sonuna bakacağımız bazı ayrıntılar  da vardı.Hadi hadi bakalım!

1.Seo arama motorları için web sitelerini optimize etmek ile ilgilidir.

İlk arama motorunun piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse 30 yıl geçti, ancak yine de birçok yanıt SEO üzerinde daha geleneksel olanlarla uyumlu. Yani, “arama motoru optimizasyonu” terimini kendisi de belirledi. SEO’nun bu tanımları, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak adına web sitelerini en uygun arama motoru algoritmalarına en uygun hale getirme işlemini inceler.

2.Seo, arama yapan kişilerin içeriğini karşılamasıyla ilgilidir.

Sık sık, biri gelir ve “SEO öldü” ilanını verir. Mesele şu ki, alan çok hızlı değiştiğinden, genellikle onlar için çalışamayan eski bir uygulamaya atıfta bulunuyorlar. O zaman alan neye doğru ilerliyor? İşte yanıtlarda dikkatimi çeken ilginç bir trend var: içeriği arama amacına hizalamak ve kullanıcıların ihtiyaçlarını ilk sıraya koymak.”Seo Ödülü”Birde buna bakalım; İnsanlar durduk yere neden para dağıtsın bunu reklam vb olarak yapmıyorlar. Sebepleri çok stratejik bir ilerlerme.Normalde 1 kişiye seo çalışması yaptırıp 400 TL vermek Yerine sitesiyle alakalı birkaç anahtar kelimeler üstünde seo çalışması 10’larca kişiye yaptırıyoruz.Bu demek oluyorki normalde bir kişiye 1 terim de seo çalışması yaptırmak yerine ,aynı ücret karşılığında onlarca kişiye seo çalışması yaptırtılabilir.

3. Bir strateji olarak SEO

Bir saniye bekle SEO ne demek, kelimelerle ifade etmek biraz hoş ve hepsi pratikte SEO ne anlama geliyor? Gerçek bir iş veya pazarlama stratejisine nasıl uyuyor ve neden umursayayım? Cevaplar arasında son popüler açıklama  bu: iş hedefleri ile ilgili olarak SEO’ya daha geniş olmak. Bu, kendi başına, SEO’nun bugünlerde iş geliştirme konusunda ne kadar sıkı iç içe geçtiğini anlatıyor.

Sektöre somut aşk:

SEO bir yaşam tarzıdır! Açılış konuşmaları sırasında dünyanın dört bir yanındaki insanlarla tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak ve çok kaliteli trafik getirmek en çok sevdiğim şey. SEO diğer sektörlerden çok farklı. Zorlu, insanları sürekli olarak daha fazla şey öğrenmeye zorlamak ve sonunda bir sürü insanla insan boyutu olmak. Başıma gelebilecek en iyi şey.

Seo ile bilgileriniz tamam farkında olmadan siteniz ile ilgili seo çalışmalarında neler yaptığınıza bakmak istermisiniz.Zaten çoğu kendinizi otomatik yaptığı şeylerdedir. Standartlara göre düzenlenen bir web sitesi seo %50 tamamlamış olmakta.

Sitenizi analiz yapabilileceğiniz eklentiye buradan gidebilirsiniz.

https://analiz.r10.net/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.