İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Reklam Tasarımı – AdSense Kazancınızı 1 gecede Artırmak için Taktikler

Geçen hafta boyunca, AdSense’te (ve diğer reklam ağlarında) kazancınızı önemli ölçüde bir gecede artırabilecek birkaç taktikle ilgileniyorum. Şimdiye kadar, sayfanızdaki AdSense Reklam Konumlandırmasını ve AdSense reklamlarının sayısını inceledik.

Bugün, AdSense reklamlarının performansında önemli bir faktör olan AdSense Reklam Tasarımı hakkında konuşmak istiyorum.

Önceki yayınlarımda, konumlandırma ve reklam sayısının değiştirilmesinin, farklı zamanlarda kendi AdSense kazançlarımda nasıl önemli değişiklikler gördüğünden bahsettim – reklam tasarımı benzer bir etkiye sahip olabilir.

AdSense, metin reklamların sitenizde nasıl görüntülenebileceği konusunda bir miktar kontrol sağlar. Seçtiğiniz “renk paletlerini” değiştirerek reklam birimlerindeki bazı öğelerin rengini değiştirebilirsiniz.

Yukarıda ‘varsayılan’ renk paletinde görebileceğiniz gibi, reklam sınırlarının rengini, başlığını, arka planını, metnini ve URL’sini değiştirme seçeneği vardır. Gelecekte reklamların fontu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabileceğimize dair şu anda etrafta dolaşan söylentiler var (son zamanlarda kendi reklamlarımda Google’ın denemesinin bir işareti olduğu çeşitli fontlar görüyorum).

Maalesef, her blogda en iyi sonucu veren tek bir renk paleti yok. Her şeyde olduğu gibi – farklı renk şemalarını test etmek sizin için en iyi olanı bulmak için tek yoldur.

Blogcuların yıllar boyunca kullandığı çeşitli AdSense reklam tasarım stratejileri vardır. Üçüne bakalım:

1. AdSense Reklamlarının anlamı

AdSense’i denemeye ilk başladığımda, yayıncılar arasındaki eğilim, reklamların görünmesini sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmaktı. Teori, eğer insanlar reklamları görürlerse, onları tıklamaları daha muhtemeldir, süper bir şekilde konumlanması gerekir.

 

Sonuç, bir AdSense biriminde bir araya getireceğiniz en korkunç renk kombinasyonlarından bazılarıydı.

 

Neden böyle bir kombinasyonu seçtiğini bilmiyorum ama birkaç yıl önce oluyordu. Kırmızı / Sarı kombinasyonunun en iyi sonucu verdiğini söyleyen birkaç büyük site sahiplerini gördüm.

 

Göz alıcı oldukları bu tasarımın Artıları – Eksileri, siteniz için harika bir ilk izlenim yaratmak için çok fazla şey yapmadıklarıydı yani renk kombinasyonlarını pürüzsüz bir şekilde  yapılmalı.

2. Harmanlanmış AdSense Reklamları

Bu yaklaşımın anahtarı, reklam birimlerinin arka planını ve kenarlıklarını, gittikleri sitenin arka planıyla eşleşecek şekilde ayarlamaktı. Bunu yaparken, reklamınızla içeriğiniz arasındaki herhangi bir  sınırı kaldırdınız.

Başlık daha sonra sitedeki linklerle aynı renkte yapıldı. Metin, sitedeki metnin rengiyle eşleşmek için yapıldı ve URL alanı ya da VEYA başlığını eşleştirmek için mümkün olduğunca açık bir renk (açık gri) olacak şekilde arka plana mümkün olduğunca karışmak için yapıldı.

Girişim, reklamların siteye olabildiğince karışmasını ve siteye entegre bir parça gibi görünmesini sağlamaktı. Bu yüzden, ProBlogger’da karma bir tasarıma sahip reklamlar şöyle görünebilir:

 

Bu yaklaşımın artıları, reklamların siteyle çakışmadığı ve bunun sonucunda “UCUZ VE KOLAY PARA KAVRAMA WEB SİTESİ” çığlık atmadı. Reklamlar ayrıca çoğu durumda a çakışan ’reklamdan daha iyi performans gösterdi. Dezavantajları bazen reklamların siteye, özellikle de reklamlara kör olan sadık bir okur kitlesi olan sitelere çok fazla karışabileceği idi.

3. Tamamlayıcı AdSense Reklamları

Son birkaç yıl içinde başka bir terim, bir siteyi “tamamlayan” reklamları tanımlamak için AdSense yayıncı çevrelerine çarptı.

 

Bu reklamlar, harmanlanmış reklamlara benzer ancak tamamen karışmazlar. Sitenin renklerini tamamlarlar, ancak farklı bir arka plan ve kenarlık rengi ekleyerek biraz da öne çıkmayı hedeflerler. Kullandığınız renk, reklamlara özgü olabilir ancak yine de sitedeki genel renklerle “eşleşir”.

4. Tasarımcı AdSense Reklamları

Çoğu yayıncı hala karma ya da tamamlayıcı bir yaklaşım kullanır (ben yaparım), ancak son birkaç yıl içinde bir dizi AdSense yayıncısı, reklamlarını siteye daha da bütünleştirmek için reklamlarının etrafına farklı tasarım öğeleri dahil etmişlerdir.

Yayıncıların, reklamların hemen yanında, üstünde veya altında görüntüleri hizalamaktan kaçtıkları bir dönem vardı – AdSense bunun üzerine çöktü ve şimdi izin vermedi – ancak reklamları sitenizin tasarımına dahil etmenin yolları da var.

 

Bunu ilk olarak, Karen Cheng’in blogundan bu iki reklamı seçtiğim Designer AdSense Ads adlı bir yayında yazdım:

 


 

Bu tür bir reklam, kenar çubuğunuza veya biraz dikkatini çekerken blogunuzun bir bölümünün biraz dışına bir reklam yerleştiriyorsanız Google’ın önerdiği şeydir. Ancak, bir reklamı içeriğe ya da içeriye yakın bir yere koyuyorsanız, karma bir reklam önerirler.

Reklamların kendilerini, reklamları sitenin tasarımına entegre eden çerçevelerin içine yerleştirildiğini görebilirsiniz.

 

İlginçtir ki, Karen artık bu reklamları blogunda kullanmamaktadır. Bazı yayıncıların bunu başarılı bir şekilde başarmaya çalıştığını gördüm. Denemek için bir şey.

Peki, hangi AdSense Reklam Tasarımı En İyisidir?

Blogunuz için hangi AdSense reklam tasarımının seçileceği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi cephede tartmanız gereken bir karardır:,

Performans – hangisinin tıklama oranı açısından en iyi dönüşüm sağladığını görmek için farklı tasarımları test edin

Estetik – her birimizin neyin iyi göründüğü ve neyin iyi görünmediği ve ‘dışarı çıkacak’ reklamlara izin vermeye nasıl istekli olduğumuz konusunda farklı bir tercihi vardır.

Diğer Rekabetçi Tasarım Öğeleri – blogunuzun tasarımı “meşgul” ise ve okuyucular için çok fazla rekabet edici görsel ilgi alanı varsa, rekabet edebilmek için reklamların “yüksekliğini” artırmanız gerekebilir.

Tamamen finansal konulara gelince – gerçek şu ki, bazen işleri en iyi şekilde karıştırmak ve başka durumlarda daha zıt bir yaklaşımla gitmek daha iyi olabilir. AdSense’in resmi tavsiyesine göz atın: “Sitenizde kullanmanız gereken renk stratejisi, reklam yerleşimine ve reklamların yerleştirildiği arka planın rengine bağlı olarak değişir. Hangi tabloların sitenizde iyi çalışacağını öneren hızlı bir referans için aşağıdaki tabloyu inceleyin. ” Sitenizin genel tasarımının AdSense’in gözünde oldukça sorgulandığını görebilirsiniz.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.