İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kışın kilo verdirecek tüyolar

Genellikle insanlar kışları 2-3 kilo alıyor, hatta bazı soğuk havayı sevmeyen kişiler 8-10 kiloya kadar alabiliyor.Kış ayı kesinlikle kişilere birkaç kilo bırakıyor.Yapılan araştırmalar sonucu bu kanıtlanmış bir olaydır.Kış ayında havalar soğuduğu için daha az egzersiz , hareket ediliyor. Havlar soğuk olunca arabadan inen insanlar direk direk evlerine,iş yerinden çıkanlar direk evine gitmekte.Böyle bir durumda hareket etme olasılığı azalıyor.Eve gidilince direk kişiler içim ısının diyerek dinlenmeye gidiyor hayliyle insanlar uyuşup kalıyor ve egzersiz yapmadan uyumuş oluyorlar.Kışın gelişi havanın soğumasıyla birlikte hareket kısıtlılığı doğrudan başlamış oluyor.

Kış aylarında kilo almanızı engelleyecek tüyolar.

Bu tüyolardan ilk olanı su. Su herkese basit gelebilicek bu yöntem metobolizmamızı hızlandırıcak, vücutda açlık mekanizması ile susuzluk mekanizması birbirine çok yakındır.Vücüt susadığında açlık sinyalleri ile karıştırılabiliyor. Böyle bir durumda başka şeyler yeme gereği duyuluyor.fakat yapmanız gerek şey o an aslın su içmek.Sonrasında açıktınızmı susadınızmı bunun kararına varmak olucaktır.Bunun için günde kilo başına 30ml su içmeniz gerekmektedir örnek olarak 70 kilo bir insan 70*30ml ile çarpılıyor, buda 2100 ml yapıyor.Günde sizin içmeniz gereken su miktarı.

Öğlen protein akşam sebze.

Sizce kolay pişen kolay sindirilirmi ? Kolay pişen kolay sindirilir örneğin akşam düdüklüde yapacağınız brokoli 5-10 dk içerinde pişiyor,fakat kırmızı ,et tavuk eti bunlar daha zor sindirlir.Öğlen protein tüketildiğinde gün içerisinde hareket edebilme şansınız oluyor, yani akşama kadar yapıcağınız sindirebileceğiniz çok süre var.Akşam yemeğinden sonra protein tüketilirse yemekten sonra uyuma olayı, hareket etme olasılığınız azalıyor.Vüdunuzun harcadağı enerji az oluyor ve gece boyunca sindirim sisteminizi rahatsız bile edebilir.

Bağırsak 2. Beyindir.

Bağırsaklar 2. Beyindir. Buraya çok iyi çok derli bir şekilde bakılması gerekiyor, peki bunu nasıl yapıcaz? Probiyotik almayı ihmayı ihmal etmemeniz.Probiyotik bağırsaklarda olan yararlı bakterilerdir ve bağışıklı sistemini güçlendirir.Vücudumuzun daha dinç daha zinde olmasında oldukça etkilidirler.Probiyotik içerek gıdalar kefir,yoğurt,ev salçası,domates salçası,turşu vb benzeri besinler.

Tuz yerine bahat kullanın.

Evet tuz’da bir baharattır fakat başka baharatlar kullanmanızı öneriyoruz.Eğer mide problemlerimiz yok ise tuzun yerine karabiber,zencefil,zerdeçal,kimyon gibi baharatları çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Çünkü bu baharatların metobolizmayı hızlandırdığına dair çalışmalar mevcut.Özellikle aci biber katsayısı maddesi sayesinde yağ hücrelerini yakımı hızlandırız ve yağ hücrelerin büyümelerini engeller.

Günde 2 fincan yeşil çay.

Tansiyon probleminiz yok isi günde 2 fincan tükettiğiniz yeşil çay vücüd ısısını arttırarak metobolizmayı hızlarndırır, böylece metobolizmanızı durağanlaştırmaktan uzaklaştırıyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.