İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri Ve Faiz Oranı

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri ve Faiz Oranı

Müşterilerin vadesiz hesaplarında ki bakiyesi bittiği zaman oluşacak ihtiyaçların karşılanması için düşünülmüş Ek Hesap, İş Bankasının hizmetlerinden biridir. Vadesiz hesaplarda ki bakiyenin kullanılması durumunda müşteriler Ek Hesap kullanarak alışveriş, nakit çekimi, fatura ödemeleri gerçekleştirebilirler. Ayrıca EFT, havale, kira, aidat ödemelerini de Ek Hesap bakiyesini kullanarak gerçekleştirebilirler.

Müşterilerin gelir belgesinde ki beyan ettiği gelirlerine göre İş Bankası her müşterisi için farklı ek hesap limiti uygulamaktadır.  Ek Hesap ödemelerini düzenli ödeyen müşterilerinin limit artırım talebi banka tarafından olumlu karşılanmaktadır ve limit artırımına gidilmektedir.

İş Bankası ek hesap borçları, 30 gün içerisinde en az asgari tutar (%30) kadar ödenmelidir.

30 gün içerisinde borç ödenmedi takdirde kart geçici olarak kullanıma kapatılır.90 gün içerisinde ödenmeyen Ek Hesap borcundan dolayı hesap sahibi hakkında yasal işlem başlatılır.

İş Bankası Ek Hesap borçları, vadesiz hesaba yatan para limiti kadar borç ödenmesi olur. Eğer ki yatırılan para, Ek Hesaba ait borçtan çok ise hesabınızda artı para olarak bekletilir. Ek Hesabı kullanma zorunluluğu olmayıp, kullanılmayan bedelden dolayı herhangi bir ücret tahsil edilememektedir. İş Bankası Ek Hesaptan kullanılan kredilerin faiz günlük olarak hesaplanmaktadır.

Yani Ek Hesaptaki parayı kaç gün kullanılmışsa o gün sayısı kadar faiz uygulanır. İş Bankası, Esnek Hesap kredisi için uyguladığı faiz oranı ise 2.00 oranındadır. Bu oran kredi kartı ile çekilen paraya göre daha da avantajlı olmaktadır. Son olarak İş Bankası Ek Hesaba başvurabilmek için İş Bankası şubelerinden vadesiz hesap açtırmanız gerekmektedir. Vadesiz hesaba da ek hesap tanımlanması gerekir.

Bunun için de yanınızda kimlik veya sürücü belgesi fotokopisi, gelirinizi gösteren gelir belgesi, ikametgâh veya adınıza kayıtlı telefon, su, elektrik, doğal gaz faturanızı banka şubesine teslim etmelisiniz.  Ek hesap hareketlerinizi 7 gün 24 saat İş Bankasının ATM noktaları, telefon bankacılığı, internet ve mobil bankacılık sistemlerini kullanarak öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.