İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Garanti bankası çöktü.

Garanti bankası 27.10.2019 taridinde saat 14.50 civarında erişimler kesildi.
Bu erişim kesiklikliği müşterilerinı çok büyük sarstı, bu sarsılışta aklına kötü şeylerde getiren oldu iyi şeylerde getiren oldu.Ama sorunumuz garanti bankasının ne telefonlarına ne web sitesine nede mobil uygulamasına erişimleri var.Bu konu hakkında acilen yetkililerin acıklama yapması beklenirken garanti bankası saatlerin geçmesine rağman hiç bir harekette ve açıklamada bulunmadı veya bulunamadı.
Şimdi garanti bankası müşterierinin aklındaki soru atm ‘ler çalışmıyor neden.Benim paralarıma ne olucak.

Bu ulaşılmamasının büyük 3 sebebini göz önünde bulunduruyoruz.

1.Olarak Server makinaları bakımda; bu olay aylık haftalık veya kendi belirledikleri sürelerde sizin bilgileriniz ve verilerinizin sanal ortamda saklanması için gerekli olan makinaları temizleme ve bakım aşamasıdır.

2.Olarak server makinalarının çökmesi, yanması patlaması vb durumlarda oluşabilecek istem dışı olaylardan geçmiştir.Bu demek oluyorki garanti bankası müşterilerinin bilileri gitmeyecek. Bunun nedeni ise sadece 1 bölgede sizin bilgileriniz depolanmıyor.Bu bilgiler 1 dk den az bir süre içerisinde başka ana hazlar santrallar üzerinden yedekleme için başka yerlerde anında yedekleniyor.Fakat neden ozaman gitti bu ulaşımınız. Sadece yedekte olan makinaları ana hatta bağlamak zaman alabilir.

3.Olarak Serverlerine hackerler tarafından ağır bir ddos sardırısı , yani bu olar kötü niyetli hackerler sizin bilgilerinize ulaşmak istiyor veyahut bankadaki paraları kendilerine çekmeye çalışıyorlardı ki sitelere erişimi kalmadığından bu işlemleri başarızız oldu.

Garanti bankasının ne internet şubesine, nede mobil uygulamasına şuan erişim yok.
https://www.garantibbva.com.tr/tr
https://prnt.sc/poq6fv

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.