İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En İyi Grafik Tasarım Programları

Son zamanların hizlica gelişen ve vazgeçilmezi olan teknoloji artık hayatımızda olmazsa olmazı yaşıyor.Teknolojinin bu hızına yetişemediğimiz bu zamanlarda bilgisayarlar ve programlar sürekli değişmekte.Bu şekilde ilerlyen durumlarda bilgisayarımız bazı programlar kasabilir yeni bir bilgisayar alamayabilir.Bunun için aşşağıda sizlere bilgisayarınıza kurabileceğiniz çeşitli grafik tasarım uygulamlarını derledik. Çoğunlukla hepsi birbirine benzer olmakla berebar genellikle aynı amaçla kullanılır, fakat bu amaçlar kolaylaşabilir veya zorlaşabilir.Örneğin adobe photoshop c6 programında bir broşür tasarlayabilrisiniz ama Adobe Illustrator ile daha kolay tasarlayabilirsiniz gibi farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar sizin zamanınızdan biraz alı koyabilir fakat sizi yeni bir bilgisayar almanız için acele ettirmez.

Sizler için derlediğimiz programlarda hayal gücünüz neye yetiyorsa özgür ve sınır olmadan ilerleme gösterebilirsiniz. Oluşturduğunuz taslaklarda resimleri, 3d çizimleri animasyonları, karitatürleri vb benzeri şeyleri hayata sunabilirsiniz.

Bu programlar sayesinde kendiniz özgün bir biçimde tasarım yapmadanda elde edebileceğiniz tasarımlar mevcut.Örneğin Google arama motruna logo ücretsiz psd indir dediğinizde, sizlere binlerce sonuç göstercek ve indirdiğiniz logoyu kendinize göre adobe photoshop cs6 programında 1-2 dakika içinde düzenleyip kullanabilirsiniz.

Corel Draw

Corel Corporation tarafından yayınlanan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programı.Professiyonellerin tercih ettiği bir program olarak ön görülen bu program daha çok matbaa vb yerlerde müşterilerine kartvizit,broşür, reklam tasarımlar,t-shit baskıları vb baskıları için kullanılan bir programdır.Kolay bir yapı olmakla birlikte kullanıcılarına otomatik olarka cizim sağlamakla birlikte acemi, çaylaklar ve grafik tasarıma yeni başlayan kişilere tavsiye ediyoruz.

Adobe Illustrator

Adobe iilustrator vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır.Corel Draw’dan sonra geçilebilicek en uygun grafik tasarım uygulaması olan dünya lider firmalarından olan adobe tarafından üretilmiş olup birçok günümüz grafik tasarımcılar tarafından kullanılmaktadır.Siz kullanıcılarına her türlü olağını sağlayan bu program pixel kaybı yaşamamnız için sizlere birçok özellliğini sunmaktadır. Gayet professiyonel olan bu programı kullanmaya başlamadan önce adobe iilustrator dersleri almasında fayda var şayet programı açtığında bunlar ne işe yarıyor diye sorabilir siz programa o size bakabilir.

Adobe Photoshop (Ps)

Asıl photo shop olarak tanımladığımız programla karşınızdayız.Adobe photoshop programı sizlere resimlerde istenmeyen yerleri gizleme yok etme , efectler verebilceğiniz blurlayabileceğiniz, yani aklınıza gelen fotoğraf ile ne kadar ne yapılabiliyor ise bu program aracılığı ile yapabilirsiniz.Günümüzde nerdeyse her bilgisayarda olan bu program adobe tarafından sürekli güncelleştirmeler almak’la birlikte gelişiyor ve kullanıcıların en iyi deneyimi sunuyor.Adobe iilustrator gibi çok karmaşık değildir basit ve Türkçe arayüzü bulunmaktadır. Orijinal olarak İngilizce gelmekte gerekli dosyaları Google seach yaparak bulabilirsiniz.

Grafik tasarım ne için gereklidir ?

Grafik tasarım günümüzde bizden’de hızlı ilerleyen bir sektördür.Bu sektörün olumlu yönleri firmalar işletmeler nomal kişiler tarafınan farkedilmeden bile olsa herkes kullanıyor diyebiliriz.Artık bilgisayar ve internet üzerinden yapabileceğinizin sınırı yoktur artık sınız sizin hayal gücünüze kalmıştır. Hayal gücünüzle tamamen özgün ve kaliteli grafik tasarımları oluşturabilir bunu firmalara satabilir veya frelancer olarak internet aleminde çalışabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.